SzklanySamuraj.pl

Ile razy spotkaliście kogoś, kto uważał się za lepszego, ponieważ miał iPhone’a lub jakiegoś innego flagowca? Mi się to zdarzyło nie raz i mogę powiedzieć jedno… tacy ludzi to tumany!

Zacznę wyjątkowo od żartu, który w tym wypadku świetnie sprawdzi się jako wstęp:

  •  Po czym poznać, że ktoś ma iPhone’a?
  •  Sam Ci go pokaże w pierwszych 3 minutach rozmowy.

Nie ważne czy ten kawał przypadł Wam do gustu czy może mógłbym zastępować Strasburgera. Istotne jest to, że pokazuje jak wiele osób podchodzi do siebie oraz – a może przede wszystkim – do rzeczy, które posiadają.

Jestem na tym świecie nieco dłużej niż ćwierć wieku i mogę śmiało powiedzieć, że wywyższanie się ze względu na swój stan majątkowy, a szczególnie posiadane rzeczy to nie jest nowość. Już w podstawówce miałem kolegów, którzy tylko czekali, żeby pokazać reszcie nowy pistolet na kulki, grę na Pegazusa czy piłkę. Teraz zamiast tazosów wartych kilka złotych wiele osób chce pokazać, że są lepsze niż reszta, ponieważ posiada sprzęt danej marki. Oczywiście możecie powiedzieć, że uogólniam, ale przez popularność produktów Apple’a i Samsunga to przeważnie osoby posiadające urządzenia tych marek najczęściej kojarzone są z tą złą cechą, jaką jest wywyższanie się. Pracuję jako bloger już trochę czasu i gdybym dostał 5 złotych za każdy komentarz mający udowodnić, że ktoś jest lepszy bo ma iPhone’a lub topowego przedstawiciela serii Galaxy to prawdopodobnie natychmiast złożyłbym wypowiedzenie, gdyż finanse nie były dla mnie problemem.

Dlatego chciałbym w tekście odpowiedzieć na tytułowe pytanie i zgodnie z zasadami wolności słowa wywalę każdy komentarz, który wulgarnie będzie insynuować, że nie mam racji. Moim zdaniem…

Każdy kto wywyższa się ze względu na posiadane rzeczy jest po prostu tumanem!

Inaczej takich osób nie da się określić, przykro mi. Jeśli kiedykolwiek powiedziałeś, że masz MacBooka lub iPhone’a i to czyni Cię lepszym niż innych (i nadal tak sądzisz), to z dużą dozą prawdopodobieństwa jesteś jednostką wybitnie ułomną, która ma wiele kompleksów. Albo jest po prostu głupia.

Zanim powiecie, że temat jest zdecydowanie nie technologiczny sami zobaczcie komentarze na dużych forach czy portalach. Ludzi, których opisuję jest dużo, nawet bardzo dużo i ja nie jestem w stanie tego zrozumieć.

Jest wiele czynników, które mogą obiektywnie zdefiniować czy ktoś jest dobry, zły czy może lepszy niż inni, ale posiadany sprzęt w żadnym wypadku się do nich nie łapie. Gdybyście powiedzieli, że jesteście bardziej świadomymi/zaawansowanymi użytkownikami, ponieważ korzystacie z danego rozwiązania lub systemu to rozumiem, pewnie macie rację. Niestety – dla wielu z Was – nie czyni Was to lepszymi ludźmi. Po prostu nie. A jeśli myślicie inaczej to jesteście po prostu w błędzie.


Na koniec rzućcie jeszcze okiem na trzy teksty, które nieco stereotypowo oceniają użytkowników różnych systemów:

Android / iOS / Windows Phone


Zdjęcie: Kārlis Dambrāns

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Popieram w całej rozciągłości 🙂


  • milomilo

    Author Odpowiedz

    Moim zdaniem jednak trochę uogólnianie. Przecież nie wszyscy fani tych marek wywyższają się, jak już to chyba zresztą małoletni fani, a u nich o takie zachowanie łatwo, wiek dojrzewania to jest przecież czas szpanowania 😉 Ja sam mam iphona od wielu lat i nie czuję się z tego powodu lepszy, nie po to kupuje ten sprzęt.


    • To jest uogólnianie, ale też nie dotyczy kilku pojedynczych przykładów, tylko jest całkiem spora grupa takich osób 😉


Next Post