SzklanySamuraj.pl

iPhone 12 mini oraz iPhone 11 Pro to zbliżone parametrami telefony marki Apple. W dzisiejszym wpisie dokonam ich porównania. Znajdziesz tu odpowiedź, który telefon wybrać: iPhone 12 mini oraz iPhone 11 Pro?

iPhone 12 mini miał swoją premierę w roku 2020. Urządzenie to oferowało system operacyjny iOS 14 z możliwością aktualizacji do iOS 15. Produkt może pochwalić się pamięcią RAM o wielkości 4 GB. Pamięć wewnętrzna urządzenia daje swojemu użytkownikowi przestrzeni dyskowej na poziomie 128 GB lub 64 GB. iPhone 12 mini posiada procesor Apple 14 Bionic o mocy taktowania na poziomie 6 x 2.99 GHz Hexa Core (6 rdzeniami procesora). Urządzenie może pochwalić się dwoma aparatami z tyłu oraz jednym z przodu. Wbudowany tylni aparat oferuje 12 Mpx i rozdzielczość 4032×3024, natomiast przedni aparat posiada takie same parametry.

iPhone 11 Pro ukazał się światu w roku 2019. Telefon wyposażony jest w system operacyjny iOS 13 z możliwością aktualizacji. Urządzenie posiada pamięć RAM w wielkości 4 GB. Produkt oferuje użytkownikowi pamięć wewnętrzną w wielkości 256 GB lub 512GB przestrzeni dyskowej. Jednostka została wyposażona w procesor Apple A13 o taktowaniu 2,66 GHz oraz 6 rdzeniach procesora. iPhone 11 posiada trzy wbudowane aparaty tylne oraz jeden aparat przedni. Zarówno tylni jak i przedni aparat posiada parametry na poziomie 12 Mpx i rozdzielczości aparatu 4032×3024.

Produkty w pewnych kwestiach są zbliżone parametrami do siebie, choćby na przykładzie identycznych aparatów. Warto dodać, że oba telefony potrafią nagrywać filmy w jakości 4K. Urządzenia w kwestii aparatów posiadają razem funkcje: Zdjęcia seryjnego, Wykrywania Twarzy, Autofokusa, Panoramy, Lampy Błyskowej czy Zooma cyfrowego.

Apple iPhone 11 Pro

Rozmiar telefonów 

Urządzenia znacząco się różnią rozmiarem, wielkością wyświetlacza czy wagą. iPhone 12 mini ma wysokość 131,5 mm (13,15 cm), szerokość 64,2 mm (6,22 cm), grubość 7,4 mm. Cały telefon waży 135g. iPhone 11 Pro jest większym urządzeniem, jego parametry to: wysokość 144 mm (14,4 cm), szerokość 71,4 mm (7,14 cm), grubość 8,10 mm. Urządzenie waży 188g. W kwestiach wyglądu urządzenia iPhone 11 Pro bardzo przypomina poprzednie serie iPhone XS lub iPhone X. Wzornictwo dalej bazuje na produktach z roku 2017. Można uznać, że Apple przy produkcji urządzenia postawił na sprawdzony, ale już nudny styl. iPhone 12 mini czerpie delikatnie inspiracje z iPhone’a 4. To jeśli chodzi o wygląd urządzenia. Jest również chwalony za kompaktowy rozmiar.

Parametry wyświetlaczy iPhone 12 mini oraz iPhone 11 Pro

iPhone 12 mini może pochwalić się przekątną ekranu 5,4 cala i technologią wyświetlacza OLED. Rozdzielczość urządzenia to 2340×1080, a ilość kolorów wyświetlacza wynosi 16 mln. W przypadku iPhone’a 11 Pro mamy do czynienia z wyświetlaczem o przekątnej ekranu 5,8 cala, i tak samo jak w przypadku dzisiejszego rywala, telefon posiada technologie wyświetlacza OLED. Rozdzielczość tego produktu to 2436×1125, a ilość kolorów również jak w przypadku konkurenta wynosi 16 mln.

Czas działania baterii 

W kwestiach działania baterii to pojemniejszą baterię posiada iPhone 11 Pro o pojemności baterii 3190mAh, a przypadku modelu 12 mini mówimy o pojemności 2227mAh. Niestety iPhone 12 mini z uwagi na swoje małe rozmiary, co też może być zaletą telefonu, nie posiada dużej baterii. Przez to telefon może nam wytrzymać cały dzień, ale w przypadku oglądania filmików na YouTube mówimy, tak naprawdę, o około 4-5 godzinach pracy, a w przypadku gier, to pogramy na pełnej baterii jakieś 2-3 godziny. 

Porównanie zalet iPhone’a 12 mini  oraz iPhone’a 11 Pro

Zaletą iPhone’a 12 mini jest fakt, że to bardzo wygodny telefon. Możemy go bez problemu obsługiwać jedną ręką, a to ze względu na jego kompaktowe rozmiary. Rozmiar telefonu pozwoli nam go włożyć do praktycznie każdej kieszonki. Urządzenie również dobrze sprawdzi się w grach, gdyż procesor bazowo taktuje na 1,7 GHz. Niestety w trakcie gier lub innego ciężkiego użytkowania procesor podbija swoje zegary do 3.1 GHz w trybie Firestorm. Na urządzeniu bez problemu działały gry takie PUBG na wysokich ustawieniach graficznych. Urządzenie może się pochwalić tym, że nie ma problemów z nawigacją. To dzięki szybkiego połączenia się z satelitą. Produkt posiada oczywiście NFC, więc bez problemu możemy płacić telefonem zbliżeniowo. Telefon cechuje się fantastycznym wykonaniem, świetną jakością zdjęć, dobrej jakością głośników, profesjonalnym wyglądem ekranu.

iPhone 11 Pro też nie zostaje w tyle i cechuje się wysoką jakością zdjęć. Aparat urządzenia robi tutaj świetną robotę. Zdjęcia są bardzo wyraźne i bogate w kolory. Oczywiście jest również możliwość wyboru spośród kilku funkcji. Pozwalają one na wykonywanie lepszych zdjęć, czy to za dnia, czy to w nocnych porach. Urządzenie posiada obiektyw szerokokątny. Dzięki temu umożliwia zrobienie fajnych kadrów. Ma też funkcje, których nie ma 12 mini, czyli dokładnej funkcje OIS, EIS. iPhone 11 Pro może też nas zachęcić pojemną baterią, która wytrzyma kilka godzin dłużej, niż u 12 mini. Produkt może również pochwalić się dobrą specyfikacją w postaci wydajnego procesora, na którym możemy pograć w wymagające gry.

Zaletami obu urządzeń jest specyfikacja, gdyż jeden i drugi telefon ma mocne podzespoły, ale iPhone 11 Pro cieszy się lepszym aparatem. Dla osób, które szukają dobrego telefonu do robienia zdjęć, 11 Pro może okazać się lepszym wyborem.

Wady urządzeń

W przypadku iPhone’a 12 mini główną wadą jest krótki czas pracy baterii. Dodatkowo telefon w trakcie, przykładowo, grania lubi się mocno nagrzewać. Jest to jednak trochę niewygodne. W przypadku iPhone’a 11 Pro użytkownicy narzekali na problemy z czytnikiem kodów kreskowych. Lubił czasem nie zadziałać. Przeszkadzać może też archaiczny wygląd urządzenia. Zabrakło tu również możliwości zmiany intensywności barw.

Apple iPhone 12 mini

W takim razie – co wybrać? Wskazanie zwycięscy nie jest takie proste. Wybór nie jest łatwy. Mamy zostawione ze sobą dwa dobre telefony, które cechują się dobrą specyfikacją i dobrej jakości aparatami. Jeśli szukamy małego poręcznego telefonu z ładnym stylem wykonania to iPhone 12 mini jest czymś dla nas. Warto się na tym zastanowić, o ile nam nie przeszkadza fakt, że lubi się nagrzewać. Natomiast jeśli poszukujemy telefonu z bardzo dobrym aparatem i stosunkowo bardzo długim czasie pracy baterii to iPhone 11 Pro jest idealnym wyborem z tej dwójki.

Zobacz również:

Rewolucja w codzienności: Jak technologie Apple zmieniają nasze życie

Czy zakup iPhone 13 Pro Max będzie dobrym posunięciem?

View Comments

There are currently no comments.

Next Post