SzklanySamuraj.pl

Coraz więcej topowych smartfonów jest szklana, ale czy to dobrze? Czy odejście od metalu jest sensownym wyjściem?

Gdybym nie aktualny trend, mój blog miałby dużo mniej sensu, ponieważ dopisek szklany nie wziął się znikąd. To bezpośrednie nawiązanie do flagowych Xperii, które przez chwile było zagrożone (gdy Sony poszło w aluminium), ale ostatecznie wyszło mi na dobre. Aktualnie zdecydowana większość producentów stawia na szklane wykończenie flagowych smartfonów, a i średnia półka coraz częściej wygląda podobnie. Część z Was zastanawia się pewnie czemu tak jest, skoro metal wydaje się dużo rozsądniejszym wyborem. Cóż, wytłumaczenie może Was zdziwić.

…konsumenci chętniej kupują telefony, które są połyskujące. Sprawiają przez to wrażenie bardziej ekskluzywnych. – Komórkomania

Tak, to może brzmieć cholernie głupio, ale z mojego doświadczenia w sprzedaży i doradzaniu smartfonów wyciągnąłem podobne wnioski. Wykonanie można pominąć na etapie szukania telefonu po parametrach (czyt. na papierze), ale jeśli przed klientem postawi się dwa urządzenia z podobnymi bebechami to zdecydowanie wybierze to ładniejsze, co często można przeczytać jako „to bardziej świecące”.

Ba, sam nie jestem specjalnie inny, ponieważ gdybym miał wybierać ulubiony smartfon Sony, a głównym kryterium byłby wygląd, to Xperia XZ Premium byłaby DUŻO wyżej niż chociażby Xperia XZ1 czy XZ1 Compact (chociaż kierując się rozsądkiem, Premium byłby na końcu listy ze względu na rozmiar). Zresztą sami zobaczcie te zdjęcia i oceńcie, który model byście chętniej widzieli w swojej kieszeni (a czerwony to już w ogóle <3):

Sam chętniej wybrałbym szklany telefon, ponieważ wygląda lepiej i tyle. To bardzo nietechnologiczne podejście, ale skoro kupujemy jakiś sprzęt na lata, to chyba musi nam się podobać, prawda?

Bardzo chętnie posłucham Waszego zdania na ten temat, ale wyjątkowo zagłosujcie nie tutaj, ale na Facebooku:


P.S. Nie zapomnijcie zostawić też lajka!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post