SzklanySamuraj.pl

5G to technologia, o której od niedawna słyszy się bardzo dużo w internecie. Temat ten wzbudza u wielu ludzi mieszane uczucia, ale czy naprawdę jest o co się martwić?

Czym właściwie jest technologia 5G?

5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który umożliwia nam zawrotne prędkości sieci – aż do 20 Gb/s ! Taką technologię możemy już teraz spotkać w Stanach Zjednoczonych.  W Polsce swoje plany na wprowadzenie 5G ma już Łódź, która chciałaby zastosować takie rozwiązanie wdrażając „smart miasto”.

Jaka jest różnica pomiędzy 4G a 5G?

Najważniejszą zmianą niewątpliwie będzie prędkość przesyłania danych. Najnowsza technologia pozwoli nam zwiększyć prędkość przesyłania danych niemal 30-krotnie. Czy przeciętny obywatel korzystający z telefonu do sprawdzania maila odczuje różnice? Prawdopodobnie nie. Sieć 5G swój potencjał wykorzysta będąc stosowana np. w przemyśle farmaceutycznym.

Dlaczego ludzie obawiają się tej technologii?

Przez to, że ta technologia jest stosunkowo nowa, nie mamy jeszcze wiedzy jak działanie wyższej częstotliwości fal elektromagnetycznych wpływa na organizm człowieka. Narodowy Program zdrowia zapewnia, że z tych danych które są już dostępne nie wynika, by to rozwiązanie było szkodliwe.  Niektórzy mówią, że głosy sprzeciwu to efekt wschodniej propagandy, która nie chce rozwoju innych terenów. Ile w tym prawdy? 😉

Kiedy 5G stanie się powszechne?

Według Unii Europejskiej do 2025 roku cała Europa ma już korzystać z infrastruktur 5G. Poszczególne państwa dalej zastanawiają się nad tym jak przeprowadzić wdrożenie i czy w ogóle ma to sens.

Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie gov.pl/web/5g .

Źródła: wikipedia, gov.pl, pixabay

View Comments

There are currently no comments.

Next Post