SzklanySamuraj.pl

 

„Pamięć nieulotna” Edwarda Snowdena to książka, która została wydana we wrześniu 2019 roku. Dlaczego powinieneś ją przeczytać?

Kim jest Edward Snowden?

To informatyk, który przez pewien czas pracował dla CIA (agencji wywiadowczej Stanów Zjednoczonych).  W 2013 roku ujawnił on wiele dokumentów oskarżających rząd o inwigilacje swoich obywateli. Uciekł on ze Stanów i obecnie jest poszukiwany pod zarzutem szpiegostwa i ujawnienia tajemnic państwowych.

Powody dla których powinieneś przeczytać książkę Snowdena:

1. Książka otworzy twoje oczy na bezpieczeństwo w sieci

Myślisz, że o cyberbezpieczeństwie wiesz dużo? Mylisz się. Muszę przyznać, że książka niejednokrotnie mnie zaskoczyła, a po przeczytaniu jestem bardziej świadomym użytkownikiem smartfona, komputera i internetu w ogóle.

2. Dowiesz się jak uchronić się przed ewentualną inwigilacją.

Edward Snowden w swojej książce opisuje też dobre praktyki, których trzymanie się zapewni większe bezpieczeństwo.

3. Poznasz tajniki szpiegowania ludzi przez amerykański rząd.

Zastanawiałeś się kiedyś, co wie o tobie państwo? Wiele stron książki jest poświęcone temu, jak działa system kontroli działań obywateli. Dowiesz się czy jesteś bezpieczny i czego może się o Tobie dowiedzieć rząd w kilka sekund.

4. Dowiesz się co chce ukryć przed tobą rząd.

Zastanawiałeś się jacy politycy są podsłuchiwani przez Amerykę? Czy istnieje życie pozaziemskie? Która sieć komórkowa przekazuje twoje dane w ręce służb? Którym firmom można ufać, a którym nie? Odpowiedzi na te i inne pytania masz w tej książce podane jak na tacy.

5. Książkę czyta się przyjemnie, jednocześnie ucząc się bardzo wielu rzeczy.

„Pamięć nieulotna” to względnie długa lektura, ponieważ ma ona prawie 500 stron, ale ani razu nie czułem się znudzony. Dowiedziałem się bardzo wielu rzeczy; zarówno o informatyce jak i o polityce.

Czy zamierzasz przeczytać książkę Edwarda Snowdena? A może już ją przeczytałeś? Koniecznie daj znać co o niej myślisz!

 

źródła: własne, wikipedia.pl, pixabay.com

 

View Comments

There are currently no comments.

Next Post