SzklanySamuraj.pl

Święta coraz bliżej, więc warto zacząć rozglądać się za prezentami. A co jeśli chcesz komuś kupić smartfona, ale budżet masz ograniczony do 600 złotych? Nic straconego. W tej cenie też można znaleźć coś ciekawego! 


W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli w nie klikniecie i potem wejdziecie do sklepu lub/i kupicie wybrane przeze mnie produkty, to ja dostanę jakiś tam procent. Jeśli Wam to przeszkadza, sami możecie wyszukać dane smartfony. 


Przygotowując się do wybrania kilku ciekawych smartfonów do 600 złotych, wiedziałem że nie będzie to łatwe. Flagowce jest polecić dużo prościej, ponieważ są one na takim etapie, że niemal każdy w mniejszym lub większym stopniu będzie zadowalającym wyborem dla przeciętnego użytkownika. Dlatego lista telefonów do 600 złotych ma tylko 3 propozycje.

Wybierając smartfony szukałem tylko takich dostępnych w dużych polskich sklepach. Wiem, że w Chinach czy nawet na Allegro można znaleźć coś taniej, ale polecam takie sposoby zakupu z jakich sam bym skorzystał. 

No dobra, zaczynajmy!

Xiaomi Redmi 4A

Oczywiście w takim pułapie cenowym nie mogło zabraknąć przedstawiciela marki, która według wielu jest idealna jeśli ktoś szuka urządzenia z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Połączenie Snapdragona 425 oraz 2 GB pamięci RAM nie powala, ale to w zupełności wystarczy do codziennego użytkowania. Miłym dodatkiem są 32 GB pamięci wbudowanej oraz bateria o pojemności 3120 mAh.

Cena: 500-550 złotych

Xiaomi Redmi 4A złoty / Xiaomi Redmi 4A szary

Lenovo K5 Plus

Szukając czegoś z takim budżetem warto przyjrzeć się propozycjom od Lenovo. Moim faworytem jest model K5 Plus, który ma 2 GB pamięci, ale procesor jest już z wyższej półki, ponieważ napędza go Snapdragon 616. Ma on również rozdzielczość FullHD, co moim zdaniem jest zbędne, ale wiele osób bardzo sobie to ceni, ponieważ dzięki temu wiele materiałów wygląda nieco lepiej.

Cena: 500-550 złotych

Lenovo K5 Plus złotyLenovo K5 Plus szaryLenovo K5 Plus biały

TP-Link Neffos X1

Ostatnią, a zarazem najdroższą z propozycji jest TP-Link Neffos X1. Dokładniej rzecz biorąc, chodzi mi wersje z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Jego sercem jest MediaTek Helio P10, którego moim zdaniem nie warto się bać. Oczywiście nie jest to demon wydajności, ale w połączeniu z resztą podzespołów będzie śmigać dość żwawo. Problemem jest akumulator o pojemności 2250 mAh, co raczej nie pozwoli bić żadnych rekordów. Na plus warto zaliczyć czytnik linii papilarnych.

Cena: 600 złotych

TP-Link Neffos X1 złotyTP-Link Neffos X1 szary

A Ty jakiego smartfona poleciłbyś do 600 złotych?

To są oczywiście moje wybory, ale Twoje mogą być kompletnie inne. Jeśli uważasz, że w tej cenie lepiej jest postawić na coś innego, daj znać. W końcu rynek jest tak bogaty, że czasem ciężko znaleźć wszystkie ciekawe opcje.


W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli w nie klikniecie i potem wejdziecie do sklepu lub/i kupicie wybrane przeze mnie produkty, to ja dostanę jakiś tam procent. Jeśli Wam to przeszkadza, sami możecie wyszukać dane smartfony.


Zdjęcie: James McKinven (Unsplash)

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post