SzklanySamuraj.pl

Jak ktoś mnie pyta co robię w wolnym czasie, najczęściej odpowiadam, że bloguję. Dzielenie się swoim życiem stało się moim sposobem na życie… tak jak dwóch milionów Polaków!

Niedawno dostałem informację prasową, której głównym tematem było promowanie webinaru o blogowaniu, ale on już się przedawnił. Na szczęście nic nie straciliśmy, ponieważ na nim i tak mi nie zależało. Mnie przyciągnął początek tej wiadomości:

Shakespeare tworzyłby w WordPressie

XXI wiek to wspaniały czas dla osób, które chcą pisać i dzielić się swoją twórczością z innymi. Według badania CBOS z 2015 roku, już 6% Polaków prowadzi własnego bloga. Oznacza to, że ponad 2 miliony osób publikuje w Internecie swoje treści, a samo blogowanie stało się stylem życia, a nawet sposobem na zarabianie. Nie ulega wątpliwości, że współcześni pisarze mają znacznie łatwiej niż ich analogowi protoplaści.

Ponad 2 miliony Polaków bloguje!

Po prostu WOW. Wiedziałem, że sporo osób chce się dzielić swoimi pasjami z innymi, ale nie sądziłem, że jest ich tak dużo. Dla mnie to jest niemałe zaskoczenie, ale oczywiście warto pamiętać, że ta liczba jest zapewne zawyżona. Spora grupka ludzi założyła bloga i skończyła na jednym wpisie: Hello World. Sam w swojej karierze miałem kilka internetowych tworów, które umarły szybciej niż się urodziły.

Początkowo chciałem stworzyć z tego długi tekst o blogowaniu, ale na to przyjdzie jeszcze czas. Dziś chciałbym po prostu zapytać, jak to wygląda u Was? Blogujecie, Wasi znajomi blogują, a może ktoś z rodziny prowadzi internetowy pamiętniczek?

Dziś śmiało możecie dzielić się linkami (ale napiszcie coś więcej, bo same linki będę wywalać!).


Materiał prasowy przestał mi Dawid Długosz ze strony Tablety.pl. Dzięki! / Zdjęcie: Picjumbo.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post