SzklanySamuraj.pl

Sony Xperia Z5 Premium to nie jest najtańszy smartfon. W Polsce został wyceniony na 3999 złotych, co dla wielu jest sumą astronomiczną, szczególnie gdy zobaczy się, co można za to kupić…

4 tysiące złotych to dla jednym kilka miesięcy życia, a dla innych drobniaki zarabiane w kilka godzin. Ja nie należę do żadnej z tych grup, ale jedno mogę powiedzieć śmiało. Takiej sumy nie wydałbym na telefon. Zdecydowana większość osób twierdzi podobnie, a dla reszty postanowiłem przygotować listę 10 rzeczy, które można kupić za te pieniądze i często będą one dużo sensowniejsze.

  • Dwie konsole, które uciągną Wiedźmina 3  – I jeszcze Ci zostanie! Obydwie kosztują teraz mniej niż 2 tysiące złotych, więc oprócz nich na pewno starczy Ci jeszcze na przyzwoity telewizor. No i nie będziesz musiał martwić się o jego wydajność, tak jak ja

  • Samochód – Swój pierwszy samochód kupiłem za tylko trochę większe pieniądze niż została wyceniona Xperia Z5 Premium. Oczywiście wybór należy do Ciebie, ale moje Punto było prawdziwym sportowo-terenowym potworem, który niemal nigdy mnie nie zawiódł i zawsze dostarczył na miejsce, czy smartfon to potrafi?

  • 137 smartfonów be Social 3s – Jeśli uprzesz się, że potrzebny jest Ci smartfon to może lepszym wyborem będzie coś tańszego. Ostatnio w sieci RTV Euro AGD do kupienia był be Social 3S za 29 złotych. Nie jest to może zbyt wydajne urządzenie, ale za 3999 złotych można ich kupić 137…

  • Wycieczka na drugi koniec świata, np. do Chin – Jeśli znasz mnie nie tylko od tej technologicznej strony, to pewnie wiesz, że prowadzę też bloga Kondux.com i tam często piszę z racji mojego wykształcenia oraz podróży o Chinach. Za 4 tysiące można wybrać się na kilkudniową wycieczkę do Państwa Środka.

  • 266 dobrych kebabów – I jeszcze zostanie Ci na dwie Cole. Oczywiście zakładając dość wygórowaną cenę 15 złotych, ale za mniej tez można znaleźć dobrego kebsa.

  • Imprezy do końca życia w wielu chińskich miastach – Muszę Ci coś powiedzieć, często w chińskich klubach nie wydawałem ani złotówki, bo byłem biały. Jeśli do tego mieszkałbyś blisko, to taksówka również by odpadała, więc za 4 tysiące złotych imprezowałbyś do końca życia.

  • 8 Xperii E1 – Obecnie na stronie Sony najtańszym smartfonem jest Xperia E1, która kosztuje 449 złotych. Za cenę Xperii Z5 Premium będziesz mógł kupić ich 8, a jeszcze kilkaset złotych zostanie Ci w kieszeni.

  • Spełnienie marzeń – Nawet kilkukrotne. Moim marzeniem było obejrzenie ukochanej drużyny piłkarskiej (Juventus) na żywo i udało mi się to zrobić w Gdańsku. Gdybym miał w kieszeni 4 tysiące to wybrałbym się do Turynu i jeszcze wrócił obładowany pamiątkami.

  • XXX – Spokojnie, te 3 X nie oznaczają żadnych niecenzuralnych przygód, ale pokazują, że to jest miejsce dla Ciebie. Ja wymyśliłem 9 rzeczy, które można sobie sprawić za 3999 złotych, ale chciałbym, żebyś i Ty dodał coś od siebie. Masz już pomysł na co można wydać takie pieniądze?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post